Coilcraft 0603CS-12NXGLU
General Purpose Inductor, 0.012uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft 0603CS-12NXGLU.
Coilcraft Direct
Newark
Megastar
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Stock
265
Authorized Distributors
2
Inductance
12 nH
12 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
700 mA
DC Resistance (DCR)
130 mΩ
130 mΩ
Q Factor
35
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Peças relacionadas
Inductor RF Wirewound 0.012uH 2% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 0.6A 0.13Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.012uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.012uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.013uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.012uH 2% 250MHz 40Q-Factor Ceramic 0.6A 0.15Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Wirewound 0.012uH 2% 250MHz 26Q-Factor Ceramic 0.64A 0.12Ohm DCR 0402 T/R
Descrições
Descrições de Coilcraft 0603CS-12NXGLU fornecidas pelos seus distribuidores.
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0603CS Series, 12 nH, 2%, 0603 [1608 Metric] RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 12NH, 2%, 4GHZ, RF, SMD; Inductance: 12nH; Product Range: 0603CS Series; DC Current Rating: 700mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Induc; Available until stocks are exhausted Alternative available