Coilcraft 0402HP-13NXGLU
General Purpose Inductor, 0.013uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Obsolete
Preço e estoque
DistributorSKUMinPkg
Farnell0402HP-13NXGLU01Cut Tape
1d
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft 0402HP-13NXGLU.
IHS
Datasheet2 páginas5 anos atrás
Coilcraft Direct
element14 APAC
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Peças relacionadas
General Purpose Inductor, 0.012uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 0.012uH 2% 250MHz 26Q-Factor Ceramic 0.64A 0.12Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.012uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Inductor RF Chip Wirewound 12nH 2% 100MHz 38Q-Factor 750mA 71mOhm DCR 0603 Paper T/R
Descrições
Descrições de Coilcraft 0402HP-13NXGLU fornecidas pelos seus distribuidores.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 13NH, 2%, 4.2GHZ, RF, SMD; Inductance: 13nH; Product Range: -; DC Current Rating: 870mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.155ohm; Inductance Tol
INDUCTOR, RF, 13NH, 2%, 4.2GHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0402HP Series; Inductance:0.013µH; Inductance Tolerance:± 2%; Self Resonant Frequency (Min):4.2GHz; DC Resistance Max:0.14ohm; Current Rating:870mA; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:870mA; Q Factor:82; Q Test Frequency:1.7MHz