Coilcraft 0402HP-6N2XGLU
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft 0402HP-6N2XGLU.
Newark
Datasheet2 páginas5 anos atrás
Datasheet2 páginas13 anos atrás
Coilcraft Direct
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
24,460
Authorized Distributors
2
Inductance
6.2 nH
6.2 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.6 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
55 mΩ
55 mΩ
Q Factor
100
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Peças relacionadas
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.006uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0058uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0064uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0065uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0063uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Descrições
Descrições de Coilcraft 0402HP-6N2XGLU fornecidas pelos seus distribuidores.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0402HP Series, 6.2 nH, 2%, 0402 [1005 Metric], 5.8 GHz RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 6.2NH, 2%, 5.8GHZ, RF, SMD; Inductance: 6.2nH; Product Range: 0402HP Series; DC Current Rating: 1.6A; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; In; Available until stocks are exhausted Alternative available