Bourns SRR4028-470Y
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 10.88Q-Factor Ferrite 0.75A 0.28Ohm DCR T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SRR4028-470Y.
HQonline
Datasheet3 páginas7 anos atrás
Farnell
Burklin Elektronik
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+15.62%
Stock
36,861
Inductance
47 µH
47 µH
47 µH
Tolerance
30 %
Current Rating
750 mA
750 mA
750 mA
DC Resistance (DCR)
280 mΩ
250 mΩ
250 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.92A 0.235Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 8.5Q-Factor Ferrite 0.95A 0.155Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 0.82A 0.25Ohm DCR T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 47uH 30% 1MHz Ferrite 0.007A 0.78Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 47uH 30% 1MHz Ferrite 0.007A 1.2Ohm DCR 0805 T/R
Descrições
Descrições de Bourns SRR4028-470Y fornecidas pelos seus distribuidores.
FIXED IND 47UH 750MA 280 MOHM / SRR4028 Series - Shielded SMD Power Inductors
General Purpose Inductor, 47uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1919
INDUCTOR, SHIELDED, 47UH, 480MA, SMD; In; INDUCTOR, SHIELDED, 47UH, 480MA, SMD; Inductance:47µH; RMS Current (Irms):750mA; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):480mA; Product Range:SRR4028 Series; Power Inductor Case:4.8mm x 4.8mm x 2.8mm; Q Factor:8.64