Bourns SRR4028-331Y
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 16.48Q-Factor Ferrite 0.3A 1.7Ohm DCR T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SRR4028-331Y.
IHS
Datasheet3 páginas7 anos atrás
element14 APAC
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-1.16%
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 0.37A 1.4Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 0.2A 2Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 0.65A 0.64Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.55A 0.773Ohm DCR T/R
Descrições
Descrições de Bourns SRR4028-331Y fornecidas pelos seus distribuidores.
FIXED IND 330UH 300MA 1.7 OHM / SRR4028 Series - Shielded SMD Power Inductors
General Purpose Inductor, 330uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1919
Fixed Ind 330Uh 300Ma 1.7Ohm Smd |Bourns, Inc. SRR4028-331Y
INDUCTOR, 330UH, 0.3A, 30%, SHIELDED; Inductance: 330µH; RMS Current (Irms): 300mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 170mA; Product Range: SRR4028 Series; Power Inductor Case: 4.8mm x 4.8mm x 2.8mm;