Bourns SRR1208-822KL
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2mH 10% 1KHz 16Q-Factor Ferrite 200mA 17Ohm DCR Automotive T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SRR1208-822KL.
Farnell
Datasheet3 páginas7 anos atrás
Datasheet2 páginas14 anos atrás
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-8.21%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-11-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Wirewound 8200uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.18A 22.7Ohm DCR RDL Bag
Ind RF Choke 8.2mH 10% 100KHz 0.5Q-Factor Ferrite 220mA RDL Tray
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 8.2mH 10% 1KHz Ferrite 65mA AXL
Ind Power 8.2mH 10% 1KHz Ferrite 293mA Axial Bulk
General Purpose Inductor, 8200uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Ind High Current Chip Molded Wirewound 8.2mH 10% 252KHz 30Q-Factor Ferrite 39mA 2220 Blister T/R
Descrições
Descrições de Bourns SRR1208-822KL fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 8200uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5050
Ind Power Shielded 8200uH 10% 0.35MHz 16Q-Factor Ferrite 200mA 1208 T/R
Avnet Japan
INDUCTOR, 8.2MH, 10%, 0.2A, SMD; Inductance: 8.2mH; RMS Current (Irms): 200mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 220mA; Product Range: SRR1208 Series; Power Inductor Case: 12.7mm x 12.7mm x 8.5mm; DC Resistance Max: 17ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); No. of Pins: 2Pins; Q Factor: 16; Q Test Frequency: 252kHz; Self Resonant Frequency Min: 350kHz