Bourns SRR1005-122K
Inductor Power Shielded Wirewound 1200uH 10% 1KHz 58Q-Factor Ferrite 0.2A 3.6Ohm DCR T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SRR1005-122K.
IHS
Datasheet4 páginas7 anos atrás
Master Electronics
Newark
Tendência de 3 meses:
-1.04%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 1200uH 10% 1KHz 10Q-Factor Ferrite 0.25A 2.65Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1200uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Inductor Power Unshielded Wirewound 1200uH 10% 1KHz 31Q-Factor Ferrite 0.21A 4.2Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 1200uH 10% 1KHz 0.15A 9Ohm DCR AXL T/R
TAIYO YUDENCAL45TB122K
Descrições
Descrições de Bourns SRR1005-122K fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 1200uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5039
Surface Mount Power Inductor, Srr1005 Series, 1.2 Mh, 10%, Shielded, 3.6 Ohm, 200 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1005-122K
INDUCTOR, 1.2MH, 10%, 0.2A, SMD; Inductance: 1.2mH; RMS Current (Irms): 200mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 290mA; Product Range: SRR1005 Series; Power Inductor Case: 12.7mm x 10mm x 5.2mm; DC Re