Bourns SRR0905-221K
General Purpose Inductor, 220uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SRR0905-221K.
IHS
Datasheet4 páginas7 anos atrás
Master Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Peças alternativas
Esta peça
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
43,429
Authorized Distributors
6
Inductance
220 µH
220 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
470 mA
470 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
780 mΩ
780 mΩ
Q Factor
27
Test Frequency
1 kHz
100 kHz
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-08-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Ind Power Shielded Bobbin Core 220uH 10% 100KHz 27Q-Factor Ferrite 470mA T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 220uH 10% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 0.5A 0.93Ohm DCR T/R
Inductor Power Wirewound 220uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 600mA 850mOhm DCR T/R