Bourns RL622-3R3K-RC
Ind RF Choke Wirewound 3.3uH 10% 7.96MHz 20Q-Factor Ferrite 5.5A RDL Bag
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns RL622-3R3K-RC.
IHS
Datasheet3 páginas7 anos atrás
Newark
element14
Farnell
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-34.81%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
SnapEDA
3DBaixar
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-06-23
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Drum Core 3.3uH 10% 7.96MHz 20Q-Factor Ferrite 5.5A 0.025Ohm DCR RDL
Ind General Purpose Chip Wirewound 3.3uH 10% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 355mA 1812 T/R
Ind RF Choke Wirewound 3.3uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 2.66A RDL Bag
Inductor Chip Wirewound 3.3uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 0.26A 1.2Ohm DCR 1210 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 3.3uH 10% 1MHz 20Q-Factor Ferrite 0.3A 1Ohm DCR 1210 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 3.3uH 10% 7.96MHz 10Q-Factor Ferrite 750mA 220mOhm DCR 1812 T/R
Descrições
Descrições de Bourns RL622-3R3K-RC fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Inductor Radial, Vertical Cylinder 3.3µH ±10% 5.5A 25mΩ 79MHz 20@7.96MHz
General Purpose Inductor, 3.3uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
INDUCTOR, RADIAL, 3.3UH, 10%, 5.5A; Inductance:3.3µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.025ohm; DC Current Rating:5.5A; Q Factor:20; Self Resonant Frequency:79MHz; Q Test Frequency:7.96MHz; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:Radial Leaded; No. of Pins:2; Lead Spacing:5mm; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012)