Bourns PM74SH-181M-RC
General Purpose Inductor, 180uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns PM74SH-181M-RC.
IHS
Datasheet3 páginas5 anos atrás
Electro Sonic
Peças alternativas
Esta peça
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
47,985
Authorized Distributors
4
Inductance
180 µH
180 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
475 mA
475 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
600 mΩ
600 mΩ
Q Factor
52
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 20% 1KHz 52Q-Factor Ferrite 475mA 660mOhm DCR T/R
General Purpose Inductor, 180uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4141
Ind Power Shielded Bobbin Core 180uH 20% 100KHz Ferrite 420mA T/R
General Purpose Inductor, 180uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2929
Ind Power Shielded Wirewound 180uH 20% 100KHz 220mA T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 20% 1KHz 14Q-Factor Ferrite 1.9A 0.25Ohm DCR T/R
Descrições
Descrições de Bourns PM74SH-181M-RC fornecidas pelos seus distribuidores.
Ind Power Shielded Bobbin Core 180uH 20% 100KHz 52Q-Factor Ferrite 475mA T/R
FIXED IND 180UH 475MA 660MOHM SM
450mA 180uH ±20% 450mA SMD,7x7mm Power Inductors ROHS
Ind7X7X4.5Mm,180Uh20%0.475A,shdsmd /Tape & Reel - 13" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM74SH-181M-RC