Bourns CR2512-JW-153ELF
RES SMD 15K OHM 5% 1W 2512 / 15 kOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Thick Film
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns CR2512-JW-153ELF.
Tendência de 3 meses:
-30.00%
Stock
56,354
Resistance
15 kΩ
15 kΩ
15 kΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
TE Connectivity352015KJT
3520 Series 2512 15 kOhm ±5 % 1 W ±200 ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
Res Thick Film 2512 15K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity352015KJT
PanasonicERJ-1TYJ153U
Res Thick Film 2512 15K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 15000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Descrições
Descrições de Bourns CR2512-JW-153ELF fornecidas pelos seus distribuidores.
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 15 kΩ, 1 W, ±5 %, CR2512-JW-153ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 15000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CR2512 0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm 1W 15kOhm ±200ppm/C
Res 2512 15K 5% 1W Tc200 /Tape & Reel - 7" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR2512-JW-153ELF