Bourns 3386X-1-202
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 280deg 500mW 85C
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns 3386X-1-202.
IHS
Datasheet4 páginas3 anos atrás
Electro Sonic
Master Electronics
iiiC
Jameco
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-66.67%
Authorized Distributors
5
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
2 kΩ
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2000-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
In a Tube of 50, 2kO Through Hole Trimmer Potentiometer 0.5W Top Adjust Bourns 3362 Series
Trimmer, Single Turn, Cermet, Top Adjust, 2 kohm, Through Hole, 1 Turns
Trimmer Potentiometer 2k Ohm 10% 1/2 Watt 1 Turn 3.15mm Pin Through Hole
Resistor Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 1/2W 21(Elec)/23(Mech)Turn 2.2mm Pin Thru-Hole Tube
Trimmer, Cermet, 0.5W, 2000ohm, 31.623V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
TT Electronics72PR2KLF
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 0.5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (9.53 X 9.53 X 4.75mm) Pin Thru-Hole Box
Descrições
Descrições de Bourns 3386X-1-202 fornecidas pelos seus distribuidores.
Trimmer, Cermet, 0.5W, 2000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.15mm (9.53 X 4.83 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Tube
Single-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 SQ 2KOHMS 10% 0.5WATTS
±10% ±100ppm/℃ 500mW 2kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 0.5W