Bourns 3214J-1-501E
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 1800deg 250mW 150C
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns 3214J-1-501E.
IHS
Datasheet3 páginas6 anos atrás
Electro Sonic
Factory Futures
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-40.07%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
Baixar
Cadeia de suprimentos
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2001-03-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 5 Turn(s), 1914
TT Electronics44WR500LFT7
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 0.25W 9(Elec)Turn 1.42mm (4.83 X 3.91 X 5.31mm) J-Hook SMD T/R
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 500 Ω, 0.25 W, SMD, on top, 3224W-1-501E
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 500 Ω, 0.25 W, SMD, lateral, 3224J-1-501E
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 20% 0.25W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.5mm (5 X 5.5 X 2.7mm) J-Hook SMD T/R
TT Electronics23AR500LFTR
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
Descrições
Descrições de Bourns 3214J-1-501E fornecidas pelos seus distribuidores.
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 5 Turn(s), 1918
ResCermet Trimmer 500 Ohm 10% 0.25W(1/4W) 5(Elec)Turns 1.5mm (4.8 X 5 X 3.71mm) J-Hook SMD T/R
TRIMMER, POT, 500 OHM, 10%, 5TURN, SMD; Track Resistance: 500ohm; No. of Turns: 5Turns; Potentiometer Mounting: Surface Mount Device; Product Range: -; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 10%; Temperature Coefficient:
Trimmer Potentiometer -000 Ohm 5Turn Smd; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:500Ohm; Potentiometer Mounting:Surface Mount; No. Of Turns:5Turns; Product Range:3214 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3214J-1-501E
TRIMMER, 500R, 4MM; Track Resistance:500ohm; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 10%; Series:3214; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Side; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Resistor Element Material:Cermet; Termination Type:SMD; Track Taper:Linear; Voltage Rating:300V