Bourns 2100HT-6R8-V-RC
Inductor, Toroidal /Tray Packaging Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 2100HT-6R8V-RC
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns 2100HT-6R8-V-RC.
Stock
15,735
Authorized Distributors
5
Inductance
6.8 µH
6.8 µH
Tolerance
15 %
15 %
Current Rating
13.7 A
13.7 A
DC Resistance (DCR)
6 mΩ
6 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
Cadeia de suprimentos
Country of OriginTunisia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Ind High Current Wirewound 6.8uH 15% 1KHz 24.5A Toroid
API Delevan8532-11L
General Purpose Inductor, 6.8uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 8833
API Delevan4922-11L
General Purpose Inductor, 6.8uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4922
Descrições
Descrições de Bourns 2100HT-6R8-V-RC fornecidas pelos seus distribuidores.
Ind High Current Toroid 6.8uH 15% 1KHz 13.7A RDL
FIXED IND 6.8UH 13.7A 6 MOHM TH
General Purpose Inductor, 6.8uH, 15%, 1 Element
13.7A 6.8uH ±15% Plugin,D=21.8mm Power Inductors ROHS
INDUCTOR, TOROIDALTRAYTRAY PACKAGING
2100 INDUCTOR 6.8UH 13.7A VERT