TT Electronics 67ZR20KLF
Cermet trimmer potentiometer, 20 turns, 20 kΩ, 0.5 W, THT, lateral, 67ZR20KLF
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para TT Electronics 67ZR20KLF.
IHS
Datasheet4 páginas3 anos atrás
Sager Electronics
Burklin Elektronik
Electro Sonic
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-4.61%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
2,483
Authorized Distributors
6
Resistance
20 kΩ
20 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Number of Turns
20
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2000-10-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
TT Electronics67XR20KLF
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 0.5W 20(Elec)Turn 2.29mm (11.11 X 4.95 X 10.4mm) Pin Thru-Hole Box