Analog Devices OP200GSZ
ROHS3Compliant EAR99 OP200 Tube op amp buffer circuit 10.5mm 0.01muA 18V 500kHz
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Analog Devices OP200GSZ.
element14 APAC
Datasheet16 páginas13 anos atrás
Analog Devices
Upverter
Augswan
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+2.10%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
Pegada
3DBaixar
Ultra Librarian
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOIC W
SOIC
Number of Pins
16
Number of Circuits
2
Slew Rate
0.15 V/µs
0.15 V/µs
Gain Bandwidth Product
500 kHz
500 kHz
Input Offset Voltage (Vos)
75 µV
75 µV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
124 dB
124 dB
Common Mode Rejection Ratio
130 dB
130 dB
Min Supply Voltage
3 V
Max Supply Voltage
18 V
20 V
Operating Supply Current
1.55 mA
1.55 mA
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Peças relacionadas
Analog DevicesAD704ARZ-16
Op Amp Quad Low Power Amplifier ±18V 16-Pin SOIC W Tube / IC OPAMP GP 800KHZ 16SOIC
Analog DevicesAD704JR-16
Amplifier; Bipolar Operational; +/- 18V; 600 Supply; +/- 0.70V; 150; 300 I/P Off
Analog DevicesAD845JRZ-16
OPERATIONAL AMPLIFIER, PRECISION, 16MHZ, 100V/us, SOIC-16
Buffer/Line Driver 8-CH Non-Inverting 3-ST CMOS Automotive 20-Pin SOIC W T/R
onsemi74LVX244M
Low Voltage Octal Buffer/Line Driver with 3-STATE Outputs | IC BUF NON-INVERT 3.6V 20SOIC
Descrições
Descrições de Analog Devices OP200GSZ fornecidas pelos seus distribuidores.
Dual Low Offset, Low Power Operational Amplifier
Op-Amp, 500Khz, -40 To 85Deg C, Wsoic-16; No. Of Channels:2Channels; Gain Bandwidth Product:500Khz; Supply Voltage Range:± 3V To ± 18V; Ic Case/Package:Wsoic; No. Of Pins:16Pins; Amplifier Type:General Purpose; Rail To Rail:- Rohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. OP200GSZ