Analog Devices LT1763CS8-2.5#TRPBF
LDO, FIXED, 2.5V, 0.5A, NSOIC, 125DEG C; Available until stocks are exhausted
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Analog Devices LT1763CS8-2.5#TRPBF.
Analog Devices
Official datasheet0 páginashá 0 anos
Upverter
element14 APAC
Linear Technology
iiiC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-44.03%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
SímboloPegada
Ultra Librarian
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Min Input Voltage
1.8 V
1.8 V
1.8 V
Max Input Voltage
20 V
20 V
20 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
2.5 V
2.5 V
2.5 V
Output Current
500 mA
500 mA
500 mA
Dropout Voltage
300 mV
300 mV
300 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
65 dB
65 dB
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Recursos de engenharia
Veja kits de avaliação e designs de referência de Analog Devices LT1763CS8-2.5#TRPBF.
Peças relacionadas
Analog DevicesLT1763IS8-3#PBF
LDO Regulator Pos 3V 0.5A 8-Pin SOIC N
Analog DevicesLT1763IS8-1.5#PBF
LDO, FIXED, 1.5V, 0.5A, NSOIC, 125DEG C; Available until stocks are exhausted
Texas InstrumentsLP2987IM-5.0/NOPB
200-mA, 16-V, low-dropout voltage regulator with power good & enable 8-SOIC -40 to 125
Texas InstrumentsLP2986AIM-3.0/NOPB
65dB(1kHz) 120¦ÌA Fixed 200mA 1 3V 2.1V 3V 16V 350mV@ 200mA 0.014%/V SOIC-8 1.5mm
Texas InstrumentsLP2986IM-3.3/NOPB
65dB(1kHz) 120¦ÌA Fixed 200mA 1 3.3V 2.1V 3.3V 16V 350mV@ 200mA 0.014%/V SOIC-8 1.5mm
Analog DevicesLT1963AIS8#PBF
IC REG LDO ADJ 1.5A 8SOIC / LDO Regulator Pos 1.21V to 20V 1.5A Automotive 8-Pin SOIC N Tube
Texas InstrumentsLP38512MR-ADJ/NOPB
Adjustable Positive LDO Regulator, 0.5V Min, 5V Max, 0.3V Dropout, CMOS, PDSO8
MicrochipMIC2951-03YM
MIC2951 Series 5 V Fixed Output 150 mA SMT LDO Voltage Regulator - SOIC-8
MicrochipMIC2951-02YM
LDO, REG, 30VIN, 0.15A, ADJ, 8SOIC; Primary Input Voltage:30V; Dropout Voltage V
Texas InstrumentsLP2989AIM-3.3/NOPB
500-mA, 16-V, low-dropout voltage regulator with power good & enable 8-SOIC -40 to 125
Texas InstrumentsLP38511MR-ADJ/NOPB
800-mA, adjustable low-dropout voltage regulator with enable 8-SO PowerPAD -40 to 125
Descrições
Descrições de Analog Devices LT1763CS8-2.5#TRPBF fornecidas pelos seus distribuidores.
500mA 65dB@(120Hz) null 2.5V positive 20V SOP-8 Linear Voltage Regulators (LDO) ROHS
LDO Regulator Pos 2.5V 0.5A 8-Pin SOIC N T/R
500mA, Low Noise, LDO Micropower Regulators
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 0.45V Dropout, BIPolar, PDSO8
Ic,Volt Regulator,Fixed,+2.5V,Bipolar,Sop,8Pin,Plastic
IC REG LINEAR 2.5V 500MA 8SOIC
稳压器, LDO, 固定, 2.5V, 0.5A, NSO125度;