Abracon AIUR-16-5R6K
General Purpose Inductor, 5.6uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Abracon AIUR-16-5R6K.
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-10-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2026-02-25
Peças relacionadas
Inductor Power Unshielded Wirewound 5.6uH 10% 7.9MHz 1.6A 0.074Ohm DCR AXL T/R
RF Choke Bobbin Core 5.6uH 10% 7.96MHz Ferrite 1.6A 0.074Ohm DCR AXL Bag
Power Inductors - Leaded FIXED IND 5.6UH 5.6A 24 MOHM TH
General Purpose Inductor, 5.6uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3216/1206
Inductor Power Unshielded Wirewound 5.6uH 10% 7.96MHz 10Q-Factor Ferrite 650mA 300mOhm DCR 1812 T/R
Inductor General Purpose Chip Wirewound 5.6uH 10% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 0.3A 1.1Ohm DCR 1812 T/R
Descrições
Descrições de Abracon AIUR-16-5R6K fornecidas pelos seus distribuidores.
Power Inductors - Leaded FIXED IND 5.6UH 1.3A 27 MOHM TH
UNSHIELDED DRUM CORE INDUCTOR, 5.6UH, 10%, 0.027OHM, 2.3A, 1
Power Inductor 5.6uH 1.3A 27mΩ, AIUR-16 , RoHS
Abracon SCT
AIUR-16 Radial Vertical Cylinder 0.276Dia 7.00mm 5.6muH