Vishay BFC233861473
Film Capacitor, Polypropylene, 1500V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay BFC233861473.
IHS
Datasheet16 pages2 years ago
_legacy Avnet
Mouser
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2005-11-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Related Parts
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR474I247050A1K
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount, 7130
Yageo GroupR413N24700000K
Film Capacitor, Polypropylene, 1250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Epcos B32652 47nF Polypropylene Film Cap 1000V dc; 250V ac +/-10%; Through Hole
Film Capacitor, Polypropylene, 1250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay BFC233861473 provided by its distributors.
CAP FILM 0.047UF 10% 1KVDC RAD / 0.047 µF Film Capacitor 300V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Radial Suppression Film Capacitor FILM CAPACITOR
Y2 Mkp 0,047 Μf ±10% 300 Vac Pitch 15Mm/ Bulk, Ll 3,5Mm |Vishay BFC233861473
CAP FILM 0.047UF 10% 1KVDC RAD
Film Capacitors .047uF 10% 300volts