TE Connectivity RN73C1J25K5BTDF
Res Thin Film 0603 25.5K Ohm 0.1% 1/16W ±10ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity RN73C1J25K5BTDF.
element14 APAC
Datasheet4 pages2 years ago
Datasheet8 pages10 years ago
Electro Sonic
Newark
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
Supply Chain
Country of OriginUK
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Related Parts
TE ConnectivityRN73C1J27K4BTDF
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 27400ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE ConnectivityRN73C1J28KBTDF
Res Thin Film 0603 28K Ohm 0.1% 1/16W ±10ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE Connectivity / AMP3-1879134-6
Res Thin Film 0603 23.2K Ohm 0.1% 1/16W ±10ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERA-3YEB243V
Res Metal Film 0603 24K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Res Thin Film 0603 24K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Res Thin Film 0603 23.2K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity RN73C1J25K5BTDF provided by its distributors.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 25500ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES, 25K5, 0.1%, 0.063W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 25.5kohm; Product Range: RN73 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 10ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)
RN 0603 25K5 0.1% 10PPM 1K RL Resistance Value: 25.5K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 25.5K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: RN73C1J25K5BTDF | Internal Number: 4-1879134-0 | TE Connectivity | Holsworthy