TE Connectivity ANT-2.4-OC-LG-RPS
2.4GHz OC Series 1/2 Wave Dipole Whip Antenna, Tilt/Swivel, RP-SMA Connector
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity ANT-2.4-OC-LG-RPS.
TE Connectivity
Datasheet4 pages2 years ago
Datasheet5 pages2 years ago
Datasheet8 pages2 years ago
Datasheet10 pages2 years ago
Datasheet15 pages2 years ago
Datasheet13 pages2 years ago
Datasheet3 pages2 years ago
Datasheet2 pages2 years ago
Datasheet4 pages2 years ago
Datasheet7 pages2 years ago
Datasheet3 pages2 years ago
Technical Drawing1 page3 years ago
Master Electronics
Component Distributors Inc.
DComponents
Factory Futures
Inventory History
3 month trend:
-54.34%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Related Parts
TE ConnectivityANT-2.4-CW-RCT-RP
2.4GHz RCT Series 1/2 Wave Dipole Whip Antenna, Tilt/Swivel, RP-SMA Connector
TE ConnectivityANT-2.4-CW-CT-SMA
Base Station/Broadcast Transmission Antenna, 2300MHz Min, 2600MHz Max
TE ConnectivityANT-2.4-CW-HW-SMA
2.4GHz HW Series 1/2 Wave Dipole Whip Antenna, SMA Connector
Yageo GroupW1030
External Antenna, Whip - Dipole, Single Band, 2.4GHz -2.5GHz, Vertical, RP SMA Connector
Yageo GroupW1010
External Antenna, Whip - Dipole, Single Band, 2.4GHz -2.5GHz, Vertical, SMA Connector
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity ANT-2.4-OC-LG-RPS provided by its distributors.
ANTENNA, 2.4GHz, 2.2dBi GAIN, OPEN COIL WHIP, TILT/SWIVEL, RP-SMA
Antenna Whip 2.4GHz Tilt Swivel RPS
2 2.4GHz 160MHz 193.5mm*10mm*193.5mm
RF ANT 2.4GHZ WHIP TILT RP-SMA
Antenna Whip 2.4GHz Tilt Swivel RPS Antenna Type: Terminal/Duck Band Type: Single Band Primary Application: Zigbee ISM Bluetooth Communication Protocol: Bluetooth Zigbee ISM Mounting Location: External Terminal/Duck Single Band Zigbee Bluetooth | Antenna | Part Number: ANT-2.4-OC-LG-RPS | Internal Number: L9000091-01 | TE Connectivity |