TDK B32922C3684M189
Epcos B32922 680nF Polypropylene Film Capacitor 305 V ac +/-20%; Through Hole
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B32922C3684M189.
TDK
Datasheet28 pages5 years ago
Future Electronics
TME
ODG (Origin Data Global)
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2004-11-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Related Parts
Film Capacitor, Polypropylene, 760V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR46KI368040P1M
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR71PI36804030M
Radial FILM CAPACITOR R71 275V 0.68muF ±20% 0.709Lx0.433W 18.00mmx11.00mm
Descriptions
Descriptions of TDK B32922C3684M189 provided by its distributors.
Suppression Cap, 0.68Uf, Class X2, 305V Rohs Compliant: Yes |Epcos B32922C3684M189
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 20% 680nF 305V
EMI Suppression Capacitors, 0.68uF, 305Vrms AC, 11m(W) x 18.5m(H) x 18m(L)
X2 capacitor Temperature range: -40 ... 110 °C Capacitance tolerance: ±20% Dielectric: Metallised Polypropylene Film IEC-climate category: 40/105/56 Packaging: Reel Pitch: 15 mm Capacitance: 680 nF Leg length: 6 mm Rated voltage: 305 VAC ø d: 0.8 mm