TDK B32671L562J
Cap Film 0.0056uF 1000V PP 5%( 13 X 5 X 11mm) Radial Wound 10mm 125C Automotive Bulk
Price and Stock
Related Parts
PanasonicECW-HA3C562J
Cap Film 0.0056uF 1600V PP 5% (17.8 X 6.8 X 9.6mm) Radial 15mm 105C Ammo
PanasonicECW-HA3C562J4
Cap Film 0.0056uF 1600V PP 5% (17.8 X 6.8 X 14.6mm) Radial 10mm 105C Ammo
Cap Film 0.0056uF 2000V PP 5% (18 X 6 X 11mm) Radial Wound 15mm 125C Automotive Bulk
Yageo GroupPHE450MK4560JR05
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0056uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-H12562JV
Film Capacitor, Polypropylene, 1250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 5.6uF, Through Hole Mount
Yageo GroupPHE450SB4560JR06
Cap Film 0.0056uF 2000V PP 5% (18 X 5.5 X 10.5mm) Radial Wound 15mm 105C Bulk
Descriptions
Descriptions of TDK B32671L562J provided by its distributors.
FILM CAP MKP BOX 5.6NF 5% 500Vac LS 10mm
CAP FILM 5600PF 5% 1KVDC RADIAL