TDK-Lambda DPX15-24WS05
Power Supply; 15W15W9.536VDCDCDC; DIN Rail; Input 9.536VDC; Output 5V 3A; 15W
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK-Lambda DPX15-24WS05.
TDK-Lambda
Datasheet3 pages7 years ago
Newark
Sager Power Systems
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2019-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusCURRENT/AVAILABLE (Last Updated: 8 months ago)
Related Parts
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 8A 40W 8-Pin
TDK-LambdaDPX40-48WS05
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 5V 8A 40W 8-Pin
TDK-LambdaDPX60-24S05
Module DC-DC 1-OUT 5V 12A 60W 8-Pin
1 Output Switch Mode DIN Rail Panel Mount Power Supply; 5V; 1.5A
Module DC to DC Non-Isolation Single-OUT 5V 0.6A 3W DIN Rail Mount