TDK-Lambda CCG30-48-15D
DC-DC Converters, On-board type, Dual Output, Output: 30W, ±15V, Isolated type
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK-Lambda CCG30-48-15D.
Sager Power Systems
Datasheet2 pages6 years ago
Datasheet5 pages4 years ago
Datasheet2 pages7 years ago
TDK-Lambda
Electro Sonic
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-10-25
Descriptions
Descriptions of TDK-Lambda CCG30-48-15D provided by its distributors.
Module DC-DC 48VIN 2-OUT 15V/-15V 1A/-1A 30W 6-Pin
DC-DC Regulated Power Supply Module, 2 Output, 30W, Hybrid
DC-DC Converter,PCB Mount, Dual Output, 15W, +/-15V 1A, 24/48V In
Isolated Through Hole DC/DC Converter, ITE, 4:1, 30 W, 2 Output, 12 V, 1 A
TDK-Lambda DCDC, CCG30-48-xxD, 18 ¡ú 76 V , ¡À15V , 30W
Dc-Dc Converter, 2 O/p, 12V, 1A Rohs Compliant: Yes
DC/DC Converter 18 ... 76V 15V 1A 30W
TDK-Lambda CCG30-48-15D DCDC转换器
RS APAC
DC-DC CONVERTER, 2 O/P, 30W; Power Supply Approvals: ITE; No. of Outputs: 2 Output; Output Power Max: 30W; Output Voltage - Output 1: 15V; Output Current - Output 1: 1A; Output Voltage - Output 2: -15V; Output Current - Output 2: 1A