STMicroelectronics STPTIC-68F1M6
Variable Capacitor, 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 6.12pF Min, 7.48pF Max, Surface Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for STMicroelectronics STPTIC-68F1M6.
IHS
Datasheet13 pages13 years ago
Newchip Electronics Limited
Descriptions
Descriptions of STMicroelectronics STPTIC-68F1M6 provided by its distributors.
Cap Tunable Integrated Capacitor 6.8pF 10% Solder Ball SMD 85°C T/R