Panasonic ETQP5M330YFC
Power Choke Shielded Wirewound 32.5uH 20% 100KHz Metal 5A 0.0754Ohm DCR Automotive T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ETQP5M330YFC.
IHS
Datasheet20 pages4 years ago
Future Electronics
Newark
Master Electronics
TME
Inventory History
3 month trend:
-80.62%
CAD Models
Download Panasonic ETQP5M330YFC symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
Ultra Librarian
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-08-26
Related Parts
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 3.5A 0.057Ohm DCR T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 3.15A 0.072Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 19Q-Factor Ferrite 2.3A 0.097Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 2.5A 0.0936Ohm DCR 3939 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 1.09A 115.2mOhm DCR Blister T/R
TAIYO YUDENNR10050T330M
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 2.1A 0.0858Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions of Panasonic ETQP5M330YFC provided by its distributors.
5A 33uH ±20% Integrated molded inductor 7.6A SMD,10.7x10mm Power Inductors ROHS
General Purpose Inductor, 33uH, 20%, 1 Element, Metal Composite-Core, SMD, 4239
Ind Power Choke Wirewound 34uH 20% 100KHz Metal 2.6A T/R
Avnet Japan
Power Inductor, 33Uh, Shielded, 7.6A; Inductance:33Μh; Rms Current (Irms):5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):7.6A; Product Range:Pcc-M1054M Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.0754Ohm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ETQ-P5M330YFC