Panasonic ETQP4M100KFM
Ind Power Chip Shielded/Molded Wirewound 10uH 20% 100kHz Metal 6A (7.4 X 7 X 4.8mm) T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ETQP4M100KFM.
IHS
Datasheet10 pages4 years ago
Future Electronics
Newark
Electro Sonic
Panasonic SCT
Inventory History
3 month trend:
-10.28%
CAD Models
Download Panasonic ETQP4M100KFM symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions of Panasonic ETQP4M100KFM provided by its distributors.
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Metal Composite-Core, SMD, 2928
6A 10uH Integrated molded inductor ±20% 9.6A SMD,7.4x7mm Power Inductors ROHS
Inductor, Aec-Q200, Shld, 10Uh, 4.5A; Inductance:10Μh; Rms Current (Irms):4.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):9.6A; Product Range:Pcc-M0748M-Le Series; Dc Resistance Max:0.0396Ohm; Product Length:7.4Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ETQ-P4M100KFM