Panasonic EEHZKE181XUP
Cap Aluminum Polymer 180uF 25V 20% Cylindrical 30m Ohm 1800mA 4000 hr 125°C Emboss T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic EEHZKE181XUP.
Future Electronics
Datasheet8 pages6 years ago
Upverter
JRH Electronics
TME
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2019-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions of Panasonic EEHZKE181XUP provided by its distributors.
Avnet Japan
Panasonic EEHZKE181XUP - Conductive Polymer Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors
Chip Type Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Surface Mount