Panasonic ECOS2GP331EX
Cap Aluminum 330uF 400V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 0.553 Ohm 1900mA 3000h 85°C Bulk
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ECOS2GP331EX.
Factory Futures
Datasheet9 pages15 years ago
Master Electronics
DigiKey
Introduction Date2001-02-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Related Parts
Cornell Dubilier381LR331M400A022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 400V 330muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Cornell Dubilier380LX331M450A042
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 450V 330muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
PanasonicECOS2WP331DA
Cap Aluminum 330uF 450V 20% (30 X 50mm) Snap-In 10mm 0.553 Ohm 2010mA 3000h 85°C Bulk
Cornell Dubilier380LX331M400K042
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 330uF 400V 20% | Cornell-Dubilier 380LX331M400K042
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 330uF 450V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 2200mA 3000h 105C Bulk
Descriptions
Descriptions of Panasonic ECOS2GP331EX provided by its distributors.
CAPACITOR 330UF 400V ELECT TSUP
Al Lytic Snap-in TSUP Series, 85C 400WV, 330uF, 35x30mm