Yageo Group T356B685K010AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 6.8uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group T356B685K010AT.
IHS
Datasheet14 pages2 years ago
Master Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-05-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
Yageo GroupT350B685K010AT
Yageo GroupT350B685K010AS