ITW HDBX44SNT
Conn High Density D-Sub SKT 44 POS 2.29mm Crimp RA Thru-Hole 44 Terminal 1 Port
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
FarnellHDBX44SNT01
17h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ITW HDBX44SNT.
IHS
Datasheet2 pages4 years ago
Newark
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of ITW HDBX44SNT provided by its distributors.
D Subminiature Connector, 44 Contact(s), Female, 0.09 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Socket