Coilcraft SER2009-901MLD
General Purpose Inductor, 0.9uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 7636
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Coilcraft SER2009-901MLD.
Upverter
Inventory History
3 month trend:
-3.51%
CAD Models
Download Coilcraft SER2009-901MLD symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
General Purpose Inductor, 0.9uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 5452
General Purpose Inductor, 0.9uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 6462
Wurth Elektronik744355090
WE-HCI SMT Flat Wire High Current Inductor
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 0.82uH 20% 100KHz Powdered Iron 15A 0.0055Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 0.82uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 5349
Descriptions
Descriptions of Coilcraft SER2009-901MLD provided by its distributors.
Power inductor, high current, 10% tol, SMT, RoHS
Fixed Inductors SER2009 High Current 0.9 uH 20 % 54 A