Coilcraft 0805HT-82NTGLC
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Coilcraft Direct0805HT-82NTGLC8,9421Tape & Reel (7 in.)
8m
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Coilcraft 0805HT-82NTGLC.
IHS
Datasheet2 pages3 years ago
Coilcraft Direct
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Inductor RF Wirewound 0.082uH 2% 150MHz 50Q-Factor Ceramic 0.4A 0.42Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Ind Chip Wirewound 82nH 2% 150MHz 65Q-Factor Ceramic 400mA 0805 Embossed Plastic T/R
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Ind Chip Unshielded Wirewound 82nH 2% 150MHz 34Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T/R
Descriptions
Descriptions of Coilcraft 0805HT-82NTGLC provided by its distributors.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS