Coilcraft 0603LS-782XGLC
General Purpose Inductor, 7.8uH, 2%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0603
Obsolete
Submit Request for Quote
Submit an RFQ to a group of distributors who specialize in finding hard-to-find parts.
Request for Quotation (RFQ)
This request will be sent to the specified suppliers.
(* indicates required field)
Quote request
Suppliers *
Contact details
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Coilcraft 0603LS-782XGLC.
Related Parts
General Purpose Inductor, 8.2uH, 2%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0603
Ind Chip Unshielded Wirewound 8.2uH 2% 7.9MHz 20Q-Factor Ceramic 150mA 1008 T/R
General Purpose Inductor, 8.2uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1812
General Purpose Inductor, 8.2uH, 2%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Descriptions
Descriptions of Coilcraft 0603LS-782XGLC provided by its distributors.
RF inductor, ferrite core, 2% tol, SMT, RoHS