Celduc SCM030200
Relay SSR 42mA 32V DC-IN 30A 200V DC-OUT 4-Pin
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Celduc SCM030200.
JRH Electronics
Datasheet5 pages11 years ago
TME
Newark
Inventory History
3 month trend:
+67.39%
Supply Chain
Country of OriginFrance
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2015-01-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions of Celduc SCM030200 provided by its distributors.
SSR 30A - 200 VDC - CTRL 4,5-32VDC Configured with screw Terminals and Normally Open Contacts and Hockey Puck Housing with 4,5VDC - 32VDC @ Max . Celduc Part Number SCM030200
MOSFET RELAY, 30A, 200VDC, PANEL; Contact Configuration: -; Load Current: 30A; Relay Terminals: Screw; Load Voltage Max: 200VDC; On State Resistance Max: 0.164ohm; Isolation Voltage: 4kV; Forward Current If: 42mA; Product Range
MOSFET RELAY, 200V, 30A, HOCKEY PUCK; Contact Form:-; Load Type:DC; Load Voltage Max:200V; Load Current:30A; MOSFET Relay Package Style:Hockey Puck; Relay Mounting:Panel Mount; Relay Terminals:Screw; On State Resistance Max:0.164ohm RoHS Compliant: Yes