Abracon ASPI-0403-6R8M-T
Ind Power Unshielded Wirewound 6.8uH 20% 7.96MHz 950mA T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASPI-0403-6R8M-T.
IHS
Datasheet3 pages16 years ago
Abracon SCT
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-10-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TAIYO YUDENCB2518T6R8M
Inductor Power Chip Wirewound 6.8uH 20% 7.96MHz Ferrite 0.93A 0.195Ohm DCR 1007 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 6.8uH 20% 7.96MHz 15Q-Factor Ferrite 700mA 348mOhm DCR 1210 Blister T/R
Ind Power Chip Unshielded Wirewound 6.8uH ±20% 7.96MHz 15 Q-Factor Ferrite 700mA T/R
6.8 H Unshielded Wirewound Inductor 700 mA 348mOhm Max 1210 (3225 Metric)
TAIYO YUDENCBC2518T6R8M
Inductor Power Chip Wirewound 6.8uH 20% 7.96MHz Ferrite 0.74A 0.39Ohm DCR 1007 T/R
Ind Power Wirewound 6.8uH 20% 1KHz 18Q-Factor Ferrite 1A T/R
Descriptions
Descriptions of Abracon ASPI-0403-6R8M-T provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Non-specified-Core, SMD, 1816
Power Inductors - SMD FIXED IND 6.8UH 950MA 131.2 MOHM
Ind/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon ASPI-0403-6R8M-T
Power Inductor 6.8uH 0.95A 131.2mΩ, ASPI-0403 , RoHS