Yageo Group RC2010FK-0730RL
Res Thick Film 2010 30 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet11 페이지2년 전
Upverter
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+5.87%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
95,550
Authorized Distributors
6
Resistance
30 Ω
30 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Yageo GroupAC2010FK-0730RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 30ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12SF27R4U
Res Thick Film 2010 27.4 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 27.4 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-12SF28R7U
Res Thick Film 2010 28.7 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 27.4ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 28.7 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
RC Series 2010 0.75 W 30 Ohm ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 30Ohm 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 30ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Res, 30R, 1%, 0.75W, Thick Film, 2010; Resistance:30Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:750Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2010FK-0730RL