Yageo Group AC2010FK-0730RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 30ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
IHS
Datasheet12 페이지2년 전
Newark
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Stock
95,550
Resistance
30 Ω
30 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
Yageo GroupRC2010FK-0730RL
Res Thick Film 2010 30 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2010FK-0733RL
Res Thick Film 2010 33 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 27Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2010 27.4 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 27.4ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12SF30R1U
Res Thick Film 2010 30.1 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
설명
750mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 30Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
AC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 30Ohm 0.75W 3/4W
Thick Film Resistors - SMD 30Ohms 3/4W 2010 1% AEC-Q200
Res, 30R, 1%, 0.75W, Thick Film, 2010; Resistance:30Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:750Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC2010FK-0730RL