Yageo Group AT0603DRD07499RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 499ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
IHS
Datasheet9 페이지2년 전
Upverter
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+76.36%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
49,388
Authorized Distributors
5
Resistance
499 Ω
499 Ω
Case/Package
Tolerance
0.5 %
0.5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-05-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Yageo GroupRT0603DRD07499RL
Res Thin Film 0603 499 Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA3AED471V
Res Thin Film 0603 470 Ohm 0.5% 1/10W 25ppm/C Molded SMD SMD Punched Carrier T
PanasonicERA-3AED4640V
Res Thin Film 0603 464 Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603DRD07470RL
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±25ppm/℃ 470Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-3AED511V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 510 OHM
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 475ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
설명
Chip Resistor Automotive Grade Thin Film 0603 499Ohm 0.5% Paper T/R
Res Thin Film 0603 499 Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Sulfur Resistant Epoxy Pad SMD Automotive Medical T/R
AT 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±25ppm/C 499Ohm 0.1W 1/10W
RES SMD 499 OHM 0.5% 1/10W 0603
Thin Film Resistors - SMD 499 Ohms 0.5% Tol. AEC-Q200