Panasonic ERA-3AED511V
0603 Thin Film Chip Resistor / 0603 SMD Resistor, 0.5%, 25PPM, 510 Ohm
Production
가격 및 재고
DistributorSKUMinPkg
UnikeyICERA-3AED511V16,8455KTape & Reel
12h
TTIERA-3AED511V020KTape & Reel
17h
NewarkERA3AED511V020KTape & Reel
Onlinecomponents.comERA-3AED511V05KBulk
AvnetERA-3AED511V020K
16h
데이터시트 및 문서
Panasonic
Datasheet3 페이지10년 전
Master Electronics
3개월간의 트렌드:
-9.40%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
58,626
Authorized Distributors
6
Resistance
510 Ω
510 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
0.5 %
0.5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-03-19
관련 부품
PanasonicERA3AED471V
Res Thin Film 0603 470 Ohm 0.5% 1/10W 25ppm/C Molded SMD SMD Punched Carrier T
PanasonicERA-3AED4640V
Res Thin Film 0603 464 Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603DRD07470RL
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±25ppm/℃ 470Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603DRD07499RL
Res Thin Film 0603 499 Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ3RBD5100V
Res Thick Film 0603 510 Ohm 0.5% 0.063W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 510Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 510ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 Thin Film Chip Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA3AED511V
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.1W, 510½, 0.5%, 0603, RoHS
Panasonic SCT
Thin Film Resistors - SMD 0603 510ohms 25ppm 0.5% AEC-Q200