Yageo Group AC2010FK-071RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 1ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
IHS
Datasheet12 페이지2년 전
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.24%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
Res Thick Film 2010 1 Ohm 1% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Blister T/R
Yageo GroupRC2010FK-071RL
Res Thick Film 2010 1 Ohm 1% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
Res Thick Film 2010 1 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-071R1L
750mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 1.1Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 1ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2010JK-071RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 1Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
750mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 1Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2010 1 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
AC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 1Ohm 0.75W 3/4W
Thick Film Resistors - SMD 1Ohms 3/4W 2010 1% AEC-Q200
Res, 1R, 1%, 0.75W, Thick Film, 2010; Resistance:1Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:750Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Ac Series Rohs Compliant: Yes |Yageo AC2010FK-071RL