Yageo Group RC2010FK-071RL
Res Thick Film 2010 1 Ohm 1% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
IHS
Datasheet11 페이지2년 전
Upverter
element14 APAC
Newark
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+55.22%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Res Thick Film 2010 1 Ohm 1% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Blister T/R
Res Thick Film 2010 1 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010JK-071RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 1Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
750mW Thick Film Resistors 300V ±1% ±100ppm/℃ 1Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 1ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 1 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Avnet Japan
RC Series 2010 0.75 W 1 Ohm ±1% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RES 1 OHM 1% 3/4W 2010 / 1 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 1ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR RC 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 1Ohm ±200ppm/C
Chip Resistor; SMD; 2010; 1R0; 1%; 3/4W
RESISTOR, PRC111 2010 1R; Resistance:1ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:750mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 300ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2010; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Climatic Category:55/125/56; External Depth:0.55mm; External Length / Height:5mm; External Width:2.5mm; Full Power Rating Temperature:70°C; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:2010; Reel Quantity:4000; Series:PRC111; Temperature Coeff. +:300ppm/°C; Temperature Coeff. -:300ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating V AC:200V; Voltage Rating V DC:200V