Vishay Y405310K0000J0L
Res Metal Foil Trimmer 10K Ohm 5% 1/4W 21Turn Pin Thru-Hole Foam Pack/Box
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
element14
Datasheet5 페이지16년 전
Datasheet5 페이지17년 전
Newark
Future Electronics
Mouser
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
관련 부품
Resistor Trimmer 10k Ohm 5% 1 Watt 25 Turn 2.03mm Pin Through Hole Tube
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 10Kohms Sealed Vertical Adjust 5%
Res Wirewound Trimmer 10K Ohm 5% 1W 22(Elec)Turn 2.92mm (33.22 X 4.83 X 8mm) Pin Thru-Hole Tube
Resistor, Foil, Trimmer, 10K Ohm, 10% | Vishay Precision Foil Inc. Y005610K0000K0L
Resistor Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 1/2W 21(Elec)/23(Mech)Turn 2.2mm Pin Thru-Hole Tube
Trimmer, Cermet, 0.25W, 10000ohm, 50V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s)
설명
RESISTOR; FOIL ;TRIMMER; 10K OHM ; 5% | Vishay Precision Foil Inc. Y405310K0000J0L
Metal Foil Trimmer Potentiometers 10Kohms 6.35mm Square Seal Trimmer
Trimmer, Metal Foil, 0.25W, 10000ohm, 5% +/-Tol, 10ppm/Cel, 21 Turn(s), 2518
TRIMMER, HIGH PRECISION, 10K, 5%; Track Resistance:10kohm; No. of Turns:21; Resistance Tolerance:± 5%; Temperature Coefficient:± 10ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; Series:1240W
POTENTIOMETER, 10KOHM, 5%, 250mW; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:10kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. of Turns:21Turns; Product Range:Accutrim 1240 Series RoHS Compliant: Yes
제조업체 별칭
  • VIS
  • VISH
  • VISHAY INTERTECHNOLOGY INC
  • Vishay Thin Film
  • Vishay Intertechnology
  • VISHA
  • Vishay Semiconductors
  • VISAHY
  • Vishay Intertech
  • VISHY
  • VISHAY INTERTECHNOLOGY ASIA PTE LTD
  • Vishay Intertechnologies
  • Vishay General Semiconductor - Diodes Division
  • Vishay Semiconductor Opto Division
  • VSHAY
  • VISH/IR
  • VSHY
  • VSH
  • VISHAY INTERTECHNOLOGY ASIA PT
  • VISHAY ELECTRONIC
  • VISHAY AMERICAS INC
  • Vishay Semiconductor Diodes Division
  • VISHAY OPTO
  • VISHAY FOIL RESISTORS
  • Vishay Polytech
  • Vishay Semiconductor
  • Vishay Sfernice
  • Vishay Siliconix
  • Vishay Dale
  • Vishay BCcomponents
  • Vishay Angstrohm
  • Vishay Draloric
부품 번호 별칭
이 부품은 다음과 같은 대체 부품 번호로 알려져 있을 수 있습니다.
  • 1240W 10K 5%
  • 1240W-10K-5%