Bourns 3290W-1-103
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 10Kohms Sealed Vertical Adjust 5%
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet2 페이지7년 전
Farnell
Electro Sonic
_legacy Avnet
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+1.95%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Resistor Trimmer 10k Ohm 5% 1 Watt 25 Turn 2.03mm Pin Through Hole Tube
Resistor Wirewound Trimmer 10k Ohm 5% 1 Watt 25 Turn 1.52mm Pin Through Hole Tube
Trimming Potentiometer,1/2"square, wirewound,10K Ohms |Bourns, Inc. 3250W-66-103
설명
Res Wirewound Trimmer 10K Ohm 5% 1W 25(Elec)Turns 1.52mm (9.53 X 3.81 X 10.55mm) Pin Thru-Hole Tube
TRIMMER, 1W, 10K; Track Resistance:10kohm; No. of Turns:25; Resistance Tolerance:± 5%; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Power Rating:1W; Potentiometer Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Adjustment Type:Top; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Resistor Element Material:Wirewound; Series:3290; Termination Type:Solder; Track Taper:Linear
Trimmer Potentiometer, 10Kohm 25Turn Through Hole; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Wirewound; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:10Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:25Turns; Power Rating:1W Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3290W-1-103