Vishay TR3D157K004C0150
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 4V, 10% +Tol, 10% -Tol, 150uF, Surface Mount, 2917
IHS
Datasheet30 페이지2년 전
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Stock
1,500
Capacitance
150 µF
150 µF
150 µF
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
4 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 mΩ
600 mΩ
600 mΩ
Leakage Current
6 µA
3 µA
3 µA
Dissipation Factor
8 %
공급망
Country of OriginIsrael, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2005-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
KYOCERA AVXTPSY157K010R0150
Cap Tant Solid 150uF 10V Y CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.15 Ohm 125°C T/R
Yageo GroupT491D157K010AT
150UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10 V DC +/-10%, T491 SERIES
KYOCERA AVXTAJD157K010RNJ
Cap Tant Solid 150uF 10V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) Inward L SMD 7343-31 0.9 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491D157K006AT
Cap Tant Solid 150uF 6.3V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.7 Ohm 125C T/R
150UF SMD SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10 VDC +/-10%, 593D SERIES
Tantalum Capacitors - Solid SMD 150uF 6.3volts 10% D case Molded
설명
TR3 Series 150uF ±10% 4 V Surface Mount Molded Low ESR Tantalum Capacitor
CAP TANT 150UF 10% 4V 2917
150¦ÌF ¡À10% 4V 150m¦¸ 2917 7.3mm*4.3mm*3.1mm