Vishay SMM02040E4999BB300
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 49.9ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 1406
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet13 페이지4년 전
Datasheet12 페이지9년 전
Datasheet11 페이지11년 전
대체 부품
Price @ 1000
Stock
2,457
Authorized Distributors
2
Resistance
49.9 Ω
49.9 Ω
Case/Package
1406
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
15 ppm/°C
15 ppm/°C
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
설명
RESISTOR, METAL FILM, 49.9 OHM 250mW, 0.1%, FULL REEL
Res Thin Film 0204(1406) 49.9 Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±15ppm/C Sulfur Resistant Melf Pad SMD Automotive Medical T/R
RES 49.9 OHM 0.1% 1/4W MELF 0204