Vishay RLR07C47R0GSB14
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 47ohm, 250V, 2% +/-Tol, Through Hole Mount
IHS
Datasheet4 페이지3년 전
Newark
New Yorker Electronics
element14 APAC
element14
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+16.93%
Stock
7,373
Authorized Distributors
6
Resistance
47 Ω
47 Ω
47 Ω
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 47ohm, 200V, 2% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 47ohm, 350V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 47ohm, 200V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 51ohm, 250V, 2% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 43ohm, 200V, 2% +/-Tol, Through Hole Mount
설명
Resistor Metal Film 47 Ohm 2% 1/4W 100ppm/C 0.001% Conformal AXL Thru-Hole Bulk
RESISTOR, METAL FILM,47 OHMS,0.25 W,+/-2%,250 V, AXIAL,100 PPM/C,500 VAC,0.025"
Military MIL-PRF-39017/01RLR07 Axial Axial Through Hole Resistor ±2% ±100ppm/C 47Ohms 0.25W 1/4W
RLR Series 47 O ±2% 0.25 W ±100 ppm/°C Epoxy Coated Metal Film Resistor
RESISTOR, METAL FILM, 47OHM, 250mW, 2%;; RESISTOR, METAL FILM, 47OHM, 250mW, 2%; Resistance:47ohm; Resistance Tolerance:± 2%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:250V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded