Vishay MRS16000C7501FRP00
Resistor, 7.5 kOhm, ± 1%, 400 mW, Axial Leaded, Metal Film (Thin Film), Professional
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
20,982
Authorized Distributors
3
Resistance
7.5 kΩ
7.5 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2010-05-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 7500ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Axial FIXED RESISTOR MRS16 0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm 0.4W 7.5kOhm ±50ppm/C
7.5K¦¸ ¡À1% 400mW ¡À50ppm/¡æ 3.6mm