Vishay G00310K00FE1280
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 10000ohm, 141.4214V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
IHS
3개월간의 트렌드:
-6.47%
Stock
4,630
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
2 W
2 W
Temperature Coefficient
20 ppm/°C
20 ppm/°C
관련 부품
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10000ohm, 173.2051V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10000ohm, 223.6068V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 10000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
Wirewound Resistors, Miniature, Industrial, Precision Power, Silicone Coated, Axial Lead
Res Wirewound 10K Ohm 1% 2W ±20ppm/C Silicone AXL Bulk
10K¦¸ ¡À1% 2W ¡À20ppm/¡æ 11.1mm